Brýle podle typu pleti. Víme, jaká barva obrouček Vám bude slušet

Víte, jaký tvar brýlí se k vám hodí podle typu obličeje, ale v barevných kombinacích váháte? Podle typu pleti jednoduše zjistíte, které barvy Vás rozzáří a dodají obličeji svěžest nebo Vám naopak uškodí a zvýrazní nelichotivé kruhy pod očima.

Módní trendy jsou neúprosné a každý rok informují, která barva je zrovna v kurzu. V případě výběru brýlí ale není třeba nutně následovat diktát módních mol. Obecně platí, že hodně výrazné barvy působí sebevědomě, na druhou stranu se ale rychleji okoukají a hůře se kombinují se zbytkem outfitu, ať už jde o oblečení, doplňky či boty. „V případě nových obrouček doporučuji výstřední barvy volit v případě, kdy chcete brýle spíše jako dočasný módní doplněk, nikoliv na delší období. To je ideální příležitost na experimentování,“ říká Nikola Jirotková, oční specialistka Muscat.

JSTE JARNÍ, LETNÍ, PODZIMNÍ NEBO ZIMNÍ TYP?

Letní typ charakterizuje světlá až zlatavá barva kůže, modré oči, zrzavé či popelavé vlasy. Takovému typu perfektně sednou odstíny namíchané s šedou barvou, ideálně vínová, šedomodrá, fialová nebo smaragdově zelená.

Zimní typy se vyznačují olivovou pletí, tmavými vlasy a černýma očima. Pro jižanské typy a tzv. „sněhurky“ se hodí studené barvy a výrazné barevné variace, které by na ostatních působily příliš tvrdě, jako například neonové barvy. Vhodná je také černá, mezi ideální tóny patří bílá, žlutá, sytě červená či královská modrá.

Podzimní typ se poznáte podle broskvové až světle slonovinové pleti a nejvíce se k němu hodí výrazná oranžová barva a odstíny se žlutým podtónem, jako písková, béžová, ale také khaki.

Jako jarnímu typu s lehce narůžovělou pletí dokonale padne meruňková, korálová či hráškově zelená.
Tagy: