Díky hudebnici Giudi znají české Jezinky po celém světě, dává jim druhý život remixem

Giudi byla se svou skladbou Jezinky zařazena do národního kola Eurovize 2022. Netradiční acapella přístup a originální vizuální koncept jí přinesl pozornost hudebních fanoušků po celém světě. Nyní představuje remix této skladby, o ten se postaral italský producent Giacomo Greco.

Giudi se rozhodla jít do světového hudebního formátu Eurovize s netradičním hudebním přístupem acapella. Originální a promyšlený vizuální koncept, který pracoval s contemporary performance a zároveň se opíral o českou mytologii a spiritualitu, zaujal zahraniční posluchače obrovskou měrou. Dokonce natolik, že světovými médii prošly články a odhady, které označovaly skladbu Jezinky jako favorita na vítězství finále Eurovize 2022 a vnímali ji jako velkou naději pro zápis České republiky do mapy světové hudební historie. Na Twitteru se začaly zakládat fan cluby Jezinek a Jezinkátorů. Ti jsou dodnes velmi aktivní a šíří myšlenku a poselství této skladby dál.

Jezinky zařadilo do playlistu mnoho amerických rozhlasových stanic, a to včetně legendárního KCRW v Kalifornii, WHCY New Jersey a celosvětové KFM South Africa.

“Jezinky v sobě mají ukryté důležité sdělení. Mají hloubku, přesah a jelikož je původní verze skladby vytvořena pouze pomoci vokálu, dají se velmi hravě ohýbat. Už jsem vytvořila několik verzí, a právě na jedné z nich jsem pracovala s jihoitalským producentem Giacomo Greco z kapely INUDE. Natočila jsem k ní s JaCobrou i velmi autentický videoklip, který volně navazuje na prvotní koncept a snovou atmosféru Jezinek,“ vysvětluje k aktuálnímu dílu Giudi.

“Pro tento videoklip jsme zvolili metaforu Jezinek zasazenou více v realitě. Jak můžeme pracovat s emocemi, které si neseme od minulých generací, a to pomocí rituálů a všedních věcí. Při nich rozjímáme a odevzdáváme své myšlenky přítomnému okamžiku,“ dodává za vizuální stránku skladby JaCobra.

Giudi momentálně dokončuje svou debutovou desku. V nejbližší době ji lze zastihnout na Zlin Design Weeku, kde bude její vystoupení součástí jedné z přehlídek. Skladbu Jezinky bude prezentovat v květnu v italské národní televizi Rai2.

text: Ivana Novotná
foto: Championship Music