Eurosport zavzpomíná na fotbalovou legendu dokumentem Loving Maradona

Film režiséra Javiera Vazqueze z roku 2006 uvede Eurosport 1 v pondělí 21. prosince ve 20:30 hodin. Devadesátiminutový dokument přinese řadu zákulisních záběrů a archivních materiálů ze života jednoho z nejuznávanějších fotbalistů, který v minulém měsíci zemřel ve věku šedesáti let.

Loving Maradona je skutečný, strhující příběh muže, jehož cesta z chudinské čtvrti v Buenos Aires ke slávě a bohatství sportovních hvězd byla kontroverzní i dramatická. Režisér zaznamenal všechny důležité okamžiky, které poznamenaly kariéru i osobní život argentinské fotbalové hvězdy, včetně jeho přestupu do FC Barcelona, členství v argentinském fotbalovém klubu Boca Juniors, jeho podpisu s Neapolí, slavného gólu v zápase mezi Argentinou a Anglií v roce 1986 i pozitivního dopingu z mistrovství světa roku 1994 a mnoha dalších momentů. V dokumentu vystupují kromě samotného Diega Armanda Maradony také členové jeho rodiny, přátelé, a dokonce největší profesní rival Pelé.

Loving Maradona je nezapomenutelný film pro všechny milovníky sportu a zejména fotbalu, mapující život jednoho z největších fotbalistů všech dob.