Nejlepší Pro Bono právnický projekt má před sebou druhé kolo. Virtuální univerzita otevírá druhý semestr

Projekt bezplatných právnických webinářů UNIque Law získal cenu Pro Bono / CSR v rámci vyhlášení Právnické firmy roku 2020 pořádané magazínem epravo.cz. Projekt vznikl spoluprací tří respektovaných advokátních kanceláří – ROWAN LEGAL, PRK partners a tdpA – na jaře tohoto roku. Jeho cílem bylo obohatit výuku studentů právnických fakult v nelehké době omezení výuky na vysokých školách během první vlny pandemie Covid-19. Od 3. prosince projekt startuje druhý cyklus přednášek, kterým UNIque Law reaguje na opětovné omezení výuky na právnických fakultách.

Projekt na jaře přinesl sérii webinářů, které se setkaly s velkou odezvou. Zúčastnilo se jich více než 1 000 posluchačů z řad studentů právnických fakult i laické veřejnosti. Na nejúspěšnějším semináři bylo v jeden okamžik připojeno 200 posluchačů.

Mimořádné ocenění spolupráce tří renomovaných advokátních kanceláří ROWAN LEGAL, PRK partners a tdpA, které se spojily s cílem okamžité pomoci studentům právnických fakult ve zkouškovém období, všechny autory projektu potěšilo. Realita opětovného nařízení distanční výuky spolu s úspěchem jarního cyklu webinářů je přivedla k myšlence projekt zopakovat.

„UNIque Law je naší srdcovou záležitostí. Těší nás, že můžeme spustit druhý cyklus těchto přednášek pro studenty právnických fakult i pro veřejnost. Velké díky patří našim partnerům v tomto projektu PRK Partners a tdpA, že do toho s námi šli. Těšíme se na další spolupráci v druhém ročníku, který startuje 1. 12. 2020,“ okomentoval pokračování projektu Miloš Olík, partner ROWAN LEGAL.

Od 3. prosince 2020 začne projekt UNIque Law opět každý týden nabízet bezplatný webinář, který vždy povede jeden z expertů zapojených advokátních kanceláří. Nabídka bude obsahovat jak nová témata, tak i témata z jara, která měla největší ohlas u posluchačů. Webináře budou probíhat 1x týdně ve čtvrtek od 16:00 hodin. Zpětně bude po omezenou dobu k dispozici i jejich záznam.

Webináře budou využívat technologii www.bigmarker.com, která patří mezi světově nejmodernější nástroje pro pořádání webinářů. Jednoho webináře UNIque law se může účastnit až 500 lidí. Aplikace umožňuje vytvořit si i vlastní webovou stránku, kam je možné se přihlásit, dohledat jednotlivá témata a získat informace k webinářům jak proběhlým, tak chystaným. Zájemci o semináře najdou veškeré informace na webu projektu https://unique.law/.