Nové Converse Renew značku přibližují zero-waste budoucnosti

Blíže k zero-waste budoucnosti díky řadě Converse Renew, která přináší nové, řemeslně perfektně zpracované, boty ze 100% recyklovaného materiálu.

Iniciativu Renew založil Converse v roce 2017 a od té doby posouvá možnosti udržitelných materiálů stále dále. Naposledy představil inovativní úpletovou techniku, která povznesla klasické Converse plátěnky do prodyšnější a snadno nazouvací moderní boty. Modely jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů a usilují o snížení uhlíkové stopy. Typická je pro modely Renew výrazné podrážka, na které je na první pohled vidět, že vznikla z 10 % z gumového odpadu z běžné výroby. To vše platí i pro novou sezónu, která znamená další krok směrem k lepšímu využití textilního a výrobního odpadu.

S Converse Renew tak nemusíte slevit ze svých hodnot na úkor pohodlí, ani ze svého vkusu. Čistý minimalistický design nové podzimní kolekce pracuje s ikonickou botou Chuck 70 a hraje si s průsvitně kontrastními barvami, příjemnou tonalitou a barevným laděním, díky kterému nemusíte dělat žádné kompromisy, co se vašeho stylu týče. Nebo vůči planetě.

Klasické Chuck 70 jsou ze 100% recyklovaného plátna. V podrážce navíc působivě prosvítají zbytky textilií z výroby, které taky nevyšly nazmar. Z odpadu se tak stává součást sofistikované streetwear obuvi. Uhlazený design si hraje s černobílou, kterou rozděluje chladná modř, ladící s podrážkou. Design inspirovaný 90. lety.

Dále najdete v sezónní řadě i model Chuck 70 Knit z recyklovaného úpletu ve dvou barevných variantách a model Converse Crater, pro jehož výrobu byl použit inovativní materiál v podobě kráterové pěny, která celou botu odlehčí.

Třešničkou na dortu je v Renew řadě Runstar Hiker Crater, který představuje typickou podrážku v recyklované podobě, která je na první pohled rozeznatelná podle svého vzoru. Ten je charakteristický pro Renew modely.

Kolekce k dostání u vybraných prodejců.

foto: Converse
Tagy: