Refew si ochutnávkou z chystaného alba podmanil pražský Majáles

Během letošního ročníku festivalu Majáles v Praze vystoupil na rappově orientované VELO stage jeden z nejambicióznějších českých interpretů Erik Gábr alias Refew. Díky jeho desetileté zkušenosti na scéně se rapperovi podařilo roztančit pražské Letňany, kde ho později vystřídaly hvězdy jako Sima, Calin a Viktor Sheen nebo uskupení Kontrafakt.

Během koncertu tento bouřlivák z Prahy předvedl několik novinek z alba, které chystá vydat na podzim letošního roku. Fanoušci si tak mohli užít exkluzivní ukázku nové tvorby, kterou Refew pokřtí 2. listopadu 2024 na svém prvním koncertu ve Foru Karlín.

Muzikantův festivalový setlist byl nabitý také hity z jeho starších desek, které mu pomohly prorazit na hudební scénu. „Musím si vážit toho, že se teď hudbou zvládnu uživit. Byly doby, kdy jsem musel dělat fakt hodně činností, někdy dost zvláštních, abych se uživil. Teď jsem fakt moc vděčný za to, kam jsem se díky hudbě dostal a co díky ní mám.“

Celý festivalový den si Refew pochvaloval a vyjádřil vděčnost skvělým posluchačům i organizátorům, kteří na VELO stage připravili nabušený program. „Atmosféra na Majálesu byla úplně skvělá, užívám si, že rap má v Česku stále více fanoušků. Někdo se tady se mnou chtěl neustále fotit, a to je proste skvělý, když mě lidi poznávaj.“

Refew je známý pro svůj osobitý styl, který kombinuje prvky rapu, RnB a trapu. Jeho tvorba je doprovázená spoluprací s dalšími interprety, jako je Marpo, Jaroslav Olach nebo Jan Bendig.

 Foto: BAT
Tagy:   , , ,