Světlá kuchyň je nadčasová. Že je chladná, je jen předsudek

Bílá barva nadále pulzuje na kuchyňské scéně. Pokud je právě kuchyně středobodem vašeho domova a hledáte možnosti s neutrální bílou barvou, která potichu splyne se zbylým a nadčasovým designem vašeho bytu nebo domu, jste tu správně. Zimní čas je totiž ideálním odkazem na bílé luxusní kuchyně.

Umění zahřát bílý prostor

I když je název hry bílá, nesmíme zapomínat, že kuchyně je součástí domu, a proto se v designu domova musí projevit teplo a útulné a příjemné prostředí. Abyste předešli studenému až sterilnímu pocitu a prostoru, doporučujeme si vybrat několik prvků, které naruší monotónnost studené bílé barvy. Prostřídáním barev doplňků umocníte pocit tepla v místnosti. Doporučujeme trik s velkou vázou a květinami nebo zelenými jednoduchými travinami, které na bílé pracovní ploše vyniknou a místnost oteplí.

Přirozené osvětlení

Úsporné LED lampy jsou fajn. Vyvarujte se ovšem bílých fluorescenčních žárovek. Pokud chcete zabránit kancelářské atmosféře ve vaší kuchyni, zvolte raději osvětlení s teplou barvou. Teplé přirozené světlo doplňuje a zdůrazňuje bílé povrchy, aniž by vyvolalo pocit nachlazení. Top trendem jsou lustry zavěšené od stropu nad středovým ostrůvkem nebo jídelním stolem. Tento trend vám také umožní získat co nejvíce z vašich podlah a kuchyňských desek. Zdůrazňuje totiž jejich hloubku barvy nebo přirozený třpyt a lesk.

Bílá skvěle doplňuje dřevo

Chcete-li vyvolat zájem a narušit jednotný vzhled prostoru, zvolte ke své bílé kuchyni dřevo. Dřevo může být i součástí bílé pracovní desky, pokud si kreativně poradíte. Například dřevo výborně vypadá jako barový pult, který bude perfektně sloužit jako hostitelská designová platforma. Trendem posledních let je spojení dřeva s křemenným quartzem. Oba materiály přinášejí do kuchyní přírodní materiály, dlouhou životnost a skvělý nadčasový design.  Doporučujeme kvalitní český materiál TechniStone® a jeho fenomenální a nestárnoucí odstíny Noble Lusso Chamagne, Noble Perlato Luna nebo nové odstíny z kolekce Serenity, Crystal Calacatta Silva nebo Omnis.

Textury a povrchové úpravy

Charakter barvy je často určován materiálem, na kterém “leží”. Při navrhování bílé kuchyně je důležité si uvědomit, že u různých materiálů mají různé povrchové úpravy vliv na způsob, jakým bílá reaguje na materiál, a od jakého množství světla se od něj odráží. Lesklý povrch s reflexní charakteristikou dává bílé barvě hloubku. Všechny předměty a jejich barvy, které jsou v okolí lesklého povrchu, se na něm budou i odrážet. Na to, prosím, nezapomínejte. Naopak matná bílá povrchová úprava pohlcuje světlo. Dovoluje nám tedy, aby se bílá barva objevila jako jedinečný jednotný design.