Třebíč ožije kulturním festivalem Zámostí

Už zanedlouho Třebíč ožije kulturou tak jako nikdy jindy v roce. První červnový víkend bude totiž tradičně patřit oblíbenému festivalu Zámostí. Ten se letos odehraje již po jednadvacáté a potěší všechny, kteří nepřestávají lovit nové kulturní a hudební zážitky. Víkend nabitý kulturou láká nejen na důvěrně známé tváře, ale i na mladé nadějné kapely.

Festival Zámostí bude jako vždy probíhat od pátku do soboty a uskuteční se v termínu 2. – 3. června. Největším letošním lákadlem bude vystoupení kladenské kapely Zrní, která pravidelně plní sály po celé republice. „Do Třebíče jezdíme často a rádi. To město má specifickou kouzelnou atmosféru, a tak se těšíme, že si třeba zase projdeme nová, ještě neprozkoumaná místa. Na Zámostí zahrajeme určitě většinu věcí z nové desky Jiskřící. Je zábavný hrát nový písničky, je to jako baterka, kterou jsme si vytvořili, a teď nás nabíjí,“ vzkazuje fanouškům zpěvák Honza Unger.

Kromě Zrní vystoupí například Buty, Vladimír Mišík, Mydy Rabycad nebo Jiří Schmitzer. „Vždy se snažíme přivést kapely, které nás baví, a doufáme, že budou bavit i naše návštěvníky. Já se budu těšit na Buty, Houpací koně, Mišíka, Jiřího Schmitzera a hlavně na minus123minut, z těch novějších na Mydy Rabycad, Lazer Viking / Sabreheart nebo Manon Meurt,“ dodává k hudebnímu programu dramaturg Radek Šejk Nezval.

Hudebním programem to ale zdaleka nekončí. Zámostí se totiž od většiny festivalů liší hlavně tím, že nezůstává uzavřené na jednom místě. Návštěvníci se s festivalovou páskou budou moci vydat třeba i na městskou věž, taneční workshop, piknik v zámeckém parku nebo si den zpříjemnit různými výstavami či divadlem. Největší částí doprovodného programu pak bude tradičně Zámostí v modrém, na které může kdokoliv dorazit zdarma. K dobré náladě pomůže i ledově namražený Jägermeister.

Pokud si chcete užít netradiční víkend plný kultury a dobré zábavy, dorazte v termínu 2. – 3. června na 21. ročník festivalu Zámostí do Třebíče. Hlavní hudební program se jako vždy bude odehrávat na Podzámecké nivě, Zámostí v modrém pak v Žižkovské čtvrti. Další doprovodný program bude po celém městě. Více informací na www.zamosti.cz.

Z programu Zámostí na hlavním pódiu

Pátek

17:15 Houpací koně
20:00 Zouváci Boží s Bambini Má Bratra
21:00 Buty
22:15 Zrní
23:00 Hentai Corporation

Sobota

19:00 Jiří Schmitzer
20:15 Vladimír Mišík a ETC
21:30 minus123minut
22:45 Mydy Rabycad