Zlín Design Week láká na výstavy, designové workshopy i open air gaming

Hlavním tématem týdenního festivalu je letos HRA. Studenti z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně oživili celé město designovými instalacemi, výstavami a workshopy. Připraveny jsou i další vychytávky jako třeba venkovní gamingová zóna pro všechny milovníky digitálních her.

Program odstartoval v pátek 4. května a potrvá až do pátku 11. května. Epicentrem letošního Zlín Design Weeku bude již tradičně Zlínský zámek. Návštěvníci tady díky výstavám nahlédnou nejen do zámeckých místností, ale také na půdu, kam běžně nemá veřejnost přístup. Těšit se mohou jak na výstavu s tématem HRA od studentů z Fakulty multimediálních komunikací, tak na vybrané instalace českých i zahraničních designérů.

Další výstavy probíhají ve Zlínském klubu 204, v pátém patře OD 13 a v 64. budově baťovského Svitu, kde sídlí firma Elements. Vedle výstav budou také na náměstí Míru vystaveny KOMA moduly, ve kterých se se svými instalacemi představí přední české designérské firmy. Nedílnou součástí Zlín Design Weeku je i Konference design & marketing, která se letos odehraje 9. května v Městském divadle ve Zlíně. Tady se mohou návštěvníci potkat s designovými hvězdami jakými jsou Lucie Koldová nebo sound designer Jaroslav Beck, ale i marketingovými experty jako například se Steffenem Saemannem, který má pod palcem celý český a slovenský trh značky Tchibo.

Po celý týden je připraven i další doprovodný program, který je zárukou toho, že nikdo jen tak nepřestane lovit nové zážitky. Novinkou letošního ročníku je unikátní open air gamingová zóna, kde si hráči mohou svoje oblíben hry zahrát za denního světla na čerstvém vzduchu. „Tenhle týden máš jedinečnou možnost zažít něco jinýho, protože na Náměstí míru ve Zlíně jsme pro tebe připravili kompletní open air herní setup od konzolí, přes kompy až po závodní simulátor. Až do pátku připravujeme soutěže, zápasy, komentovaný turnaje i časovku na simulátoru. Pokud to máš daleko, můžeš celou akci sledovat na nonstop streamu na Twitchi gaming cube 2018,“ láká návštěvníky Jakub Dvorský, Jägermeister Hunter pro Zlín.