Zpěvák JEN vydává debutové album Silnější

Zpěvák a hudební skladatel Jan Nedvěd, známý pod uměleckým jménem JEN, fanouškům během své téměř tříleté sólové kariéry pravidelně servíruje nové songy i videoklipy. Svou dosavadní tvorbu se nyní rozhodl shrnout prostřednictvím alba s názvem Silnější. Jedná se o jeho prvotinu na sólové dráze.

JENovo debutové album Silnější je pojmenované po stejnojmenném singlu, jehož stěžejním poselstvím je boj proti šikaně. Albem chce posluchačům dát naději, že vše se dá zvládnout a negativní věci jsou sice nepříjemné, posilují nás a dělají silnějšími.  „Název „Silnější“ jsem zvolil proto, že vidím okolo sebe spoustu lidí, kteří bojují s nedůvěrou okolí, nebo i svou vlastní. Chtěl bych jim svojí hudbou znovu a znovu připomínat, že se s tím musí poprat, vydržet, zkusit znovu, prostě to nikdy nevzdát. Pak budou silnější a podaří se jim splnit si svoje sny,“ říká zpěvák JEN.

Album Silnější obsahuje 10 songů a 3 speciální bonusy. Fanoušci na něm najdou všechny JENovy dosavadní singly. Chybět nebude ani píseň v angličtině, kterou v minulosti vydal ještě pod svým civilním jménem. „Je to souhrn mojí tvorby pod jménem JEN, obsahuje všechno, čemu jsem věnoval svůj čas a energii během posledního dva a půl roku. Dává smysl si to období připomenout a “zabalit” ho, nijak se s ním neloučit, ale dát mu formu třeba i proto, že nové písničky budou stylově ještě rozmanitější než doposud. Moje další tvorba se tedy nutně nebude držet ničeho, co jsem zatím vydával a psal, snad jedině češtiny, protože hudbu tvořím pro českého posluchače,“ uvádí JEN.

Na albu se podílela také celá řada hostujících umělců, kteří s JENem v minulosti spolupracovali na některém z jeho singlů.  „Písnička 1989, jež vznikla jako poděkování všem, kteří se ve zmíněném roce nebáli bojovat za svobodu, je duetem s rapperem Abdem. V písničce Zapomenout hrají živé smyčce v podání Unique quartet a hned na několika dalších zazní živá trubka v podání Honzy Vondrysky. Genius na kytaru, Tomáš Pecka, pokryl důležitá místa svým nástrojem. A mezi zpěváky, kteří mi pomohli doladit atmosféru především Optického klamu patří Ondřej Izdný a Karolína Tothová,“ popisuje song s hosty JEN.

Album se točilo především v Rooftop studios u Ondřeje Žatkuliaka, který je producentem většiny JENových písniček. Dva z bonusů JEN nahrál s Petrem Kalábem v jeho Beloud studiu.

Album Silnější lze zakoupit výhradně na https://shop.jenmusic.cz/.

foto: Julia Victoria photography, Eliška Kubíková, kristinaxroth
Tagy: