Tip na netradiční Velikonoce. Plavba v chorvatských vodách na jachtě

Redakce

Nějakou dobu měl v Česku jachting pověst zábavy, která je jen pro finančně vyvolené či pro sportovní nadšence. Ty časy už jsou ale dávno pryč. Milovníků mořského plachtění na jachtách či katamaránech je u nás čím dál víc, a právě nyní přichází období, na které se těšili celou zimu. Začátek jachtařské sezony je totiž za dveřmi.

V jarním období už se dá vyrazit do většiny známých evropských destinací, včetně (nejen) mezi Čechy nejpopulárnějšího Chorvatska. A ideální je k tomu využít čtyřdenní velikonoční volno. Právě v tomhle termínu od 30. 3. do 2. 4. bude největší český pronajímatel lodí, společnost Zindulka, v chorvatském Šibeniku otevírat sezonu. Můžete tedy vyrazit na super výlet na moře, aniž byste si vzali jediné den dovolené.

A na rozdíl od „klasických“ výletů na lodi, kdy seženete pár kamarádů, zarezervujete si loď a v partě někam vyrazíte, tato flotilová plavba nabídne i setkání a společnou zábavu s dalšími posádkami. Na jinak prázdném moři si s nimi můžete zazávodit a od zkušenějších jachtařů se něco přiučit.

Třeba přímo od jachtařského barda Jiřího Zindulky, který bude hlavním tahounem velikonoční jízdy. Jak se zúčastnit? Je to jednoduché. Na stránkách firmy si vybrat volnou loď a vyrazit do Mariny Mandaliny v Šibeniku vstříc zahájení sezóny.