V těchto podnicích si na Valentýna pochutnáte

Máte rádi svátek sv. Valentýna? Přestože se nejedná o původní český svátek, už u nás poměrně zdomácněl. A proč se vlastně na jeden den v roce se svou drahou polovičkou nezastavit a nezažít společně něco pěkného? Nemusíte hned běžet do zlatnictví a kupovat drahé šperky nebo voňavku, moc dobře víte, že láska prochází žaludkem. Co si dát takhle valentýnský chlebíček, valentýnské plato pro dva nebo si nechat na jazyku rozplynout dokonalé valentýnské kremrole. Máme pro vás tipy na podniky, kde láska začíná na talíři.

Foto: Together

Chuťový zážitek pro dva ve Vinohradském Parlamentu

Stává se vám, že si v restauraci nemůžete z jídelního lístku vybrat? Ve Vinohradském Parlamentu to vyřešili za vás. Na Valentýna připravili speciální plato pro dva, které bude plné lahůdek v podobě malého kukuřičného kuřátka s mandlovou nádivkou, rostbífu z hovězí špičky, telecího tataráku s lanýžovou majonézou a krokety ze selečího kolínka. Sdílejte se svými milovanými originální chuťové kombinace.

Foto: Together

Valentýn s plody moře v Bruxxu

Rádi se oddáváte chutím moře, ale stále hledáte podnik, kde si skutečně pochutnáte? Vyrazte na Valentýna do Bruxxu a zaručujeme vám, že se do něj zamilujete. Na svátek všech zamilovaných sous chef Oldřich Matoušek připravil valentýnskou specialitu pro dva, která se skládá z grilované pražmy růžové, kalamár a krevet, gratinované ústřice s omáčkou Marquéz, mušlí a pečené zimní zeleniny s krevetovou omáčkou. Nejen hlavní chod vás oslní, jako dezert se totiž budou podávat lego kostičky plněné krémem z bílé čokolády Calebaut s jahodovým gelem a zmrzlinou z černého rybízu.

Foto: Together

Tříchodové valentýnské menu pro dva v Bramborách

Že se nelze zamilovat do brambor? V restauraci Brambory na Pankráci vás přesvědčí o opaku. Dopřejte si na Valentýna čas a zajděte na jejich tříchodové menu. Jako předkrm na vás čekají plátky pečeného lososa s bramborami v popelu a maltézskou omáčkou, hlavní chod zajistí telecí svíčková Wellington s pečenou zeleninou a baby špenátem a příjemné chvilky zakončíte flambovanou alaskou podávanou s mučenkovým sorbetem.

Lahodná valentýnská svačinka v bistru Sisters

Rádi se procházíte se svými milovanými Prahou? To vám pak jistě i pěkně vyhladoví a hodí se nějaká svačinka. Zajděte si na takovou do bistra Sisters. Tam ve dnech 13. a 14. února budou podávat speciální valentýnský chlebíček, který vás jistě zasytí. Je bohatě zdobený a kromě tradičního bramborového salátu a šunky se můžete těšit na lanýžovou majonézu, křepelčí vajíčko, uzeného lososa nebo kaviár.

Foto: Together

Sladké cukrování u Cukráře Skály

Vyznejte své partnerce nebo partnerovi lásku tím, že si společně zajdete zacukrovat k Cukráři Skálovi. Od 12. do 14. února připravil dvě sladké pochoutky. Na obou provozovnách ve Šporkově paláci i v ulici Dlouhá si pochutnáte na malinovém mousse s tonkovou pěnou a ve Dlouhé bude v nabídce navíc kremrole s krémem z bílé čokolády s limetkovou kůrou a malinami.

Společné pochutnání v Potrefené huse v Pardubicích

Budete-li se na Valentýna pohybovat kolem Pardubic, Potrefená husa je jasná volba. A budete-li na cestách společně se svou drahou polovičkou, nemůžete si nechat ujít jejich valentýnské plato pro dva. Pokud holdujete masu, rozhodně vás toto menu osloví. Společně si totiž pochutnáte na hovězím tataráku, který vám umíchají přímo u stolu, rožněný hovězí ball tip naložený v čerstvých bylinkách, grilované kuřecí prso v úpravě supreme, to vše polité demi-glace se smetanou a rozmarýnem, podávané se smetanovým pyré z pečených brambor. Skvělý chuťový zážitek zakončí čokoládový dortík zdobený jahodou.
Tagy:   ,