Ekologické podložky pro děti šetří čas, peněženku i životní prostředí

Děti vám zpravidla převrátí život naruby a každá pomoc je vítaná. To si uvědomili i mladí manželé Regina a Jacob Zselezovi z Prahy a začali vyrábět unikátní podložky pro děti, které jsou skladné, nepropustné, šetrné k přírodě a hodí se i na cestování. Minimalistické víceúčelové podložky, které využijete i během hraní či stolování, je nyní možné objednat výhodně na crowdfundingovém portálu Hithit.

Podložky Joelle  [čti žoel] splňují normu ÖKO TEX STANDARD 100, a jsou proto vhodné i pro ty nejmenší. Po použití je stačí otřít mokrým hadříkem nebo omýt vodou a jsou opět jako nové.

„Dítě potřebujete často přebalovat a občas i v terénu. Používání látkových plenek řada maminek po čase vzdá. Jednorázové podložky zmačkáte, vyhodíte a použijete jich několik za den, což je nesmysl nejen pro vaši peněženku, ale i pro naše životní prostředí, upozorňuje Regina Zselezo s tím, že myšlenku na dětské podložky jim vnukla návštěva u přátel.

„Hrál jsem si tehdy s dvouletou dcerou našich přátel a začali jsme spolu malovat. Barva nakonec byla všude,jen ne na papíře. A tak jsme začali uvažovat nad něčím, co by se snadno čistilo, pěkně vypadalo a nebylo jednorázové. Na našem trhu jsme ale nic takového nenašli. A tak jsme si to vyrobili,doplňuje Jacob Zselezo svoji ženu.

Pro Reginu a Jacoba hraje ekologie velkou roli. Dětské podložky jsou proto vyráběné z veganské kůže. „Celý proces výroby probíhá v České republice,čímž nejenže snižujeme uhlíkovou stopu, ale navíc máme každý krok pod kontrolou. Hlídáme si tak prvotřídní kvalitu,vysvětluje Jacob Zselezo.

Dětskými podložkami Joelle chtějí manželé lidem šetřit čas. Chtějí, aby trávili méně času úklidem a více času s rodinou a zároveň šetřili přírodu. Podložkami se snaží zjednodušit lidem život nejenom doma, ale i na cestách. Při jejich vývoji si uvědomovali přání řady maminek, které si cení především jednoduchosti, skladnosti a snadné omyvatelnosti. Podložky jsou tak k dispozici ve třech různých velikostech, aby si každý našel tu svou. Díky svému minimalistickému vzhledu mohou sloužit  jako designový doplněk do bytu. „Při hledání příznačného názvu jsme vycházeli z francouzského ‘joli’, v češtině hezký. Jméno Joelle tak poukazuje na něco pěkného, co symbolizuje dobro a čistotu,uzavírá Regina Zselezo.

Manželé věří, že se dětské podložky stanou nezbytnými pomocníky ve všech domácnostech s ratolestmi, plánují proto zahájit jejich sériovou výrobu. K tomu, aby si svůj sen splnili, oslovují své současné i budoucí fanoušky na Hithitu, kde si mohou zájemci vybranou podložku koupit se slevou až 35 %.

foto: archiv Joelle
Tagy: