Rádio 1 mění programového ředitele, koncept zůstává

Novým programovým ředitelem Radia 1 se v srpnu 2018 stal Zdeněk Lichnovský, který zde od roku 2013 působil jako hudební koordinátor. Vystřídal tak Pierra Urbana, který po sedmi letech pokračuje na této stanici jako moderátor vysílání. Programové oddělení nově doplňuje sociolog a hudebník Jan Marek na pozici hudebního koordinátora. Radio 1 letos oslavilo 27 let od svého založení a i nadále si klade za cíl vymezovat se vůči průměrnosti a šedi. Kromě hudby všech žánrů najdete ve vysílání i řadu nehudebních pořadů, jejichž záznamy jsou nově k poslechu i na platformě Mixcloud.

„Za pět let na pozici hudebního koordinátora jsem se toho dozvěděl spoustu. Například jak tohle rozmarné médium vlastně funguje, o nesmírné důležitosti tolerance a že láska k hudbě doopravdy nezná hranic. Post programového ředitele Radia 1 je pro mě velkou ctí a výzvou. Těší mě, že i nadále můžu veškeré své síly věnovat činnosti, která má smysl a potřebný dosah. Boj proti šedi hlavního proudu, předsudkům, nesvobodě, laciným trendům a uniformitě totiž nikdy nebyl aktuálnější,“ doplňuje Zdeněk Lichnovský.

O Radiu 1
Od začátku své existence se Radio 1 liší od ostatních komerčních stanic svou alternativní hudební dramaturgií, která není svázaná hitparádovými pravidly. Celých 27 let funguje jako unikátní, těžko uchopitelná platforma, která nabízí alternativy vůči zavedeným, v mnoha případech zastaralým standardům. Hlavní charakteristikou Radia 1 je maximální otevřenost, a to jak k různorodým hudebním žánrům, tak i v přístupu k posluchačům. Naleznete zde hudbu všech žánrů, temp, hlasitostí, barev i vyznání – progresivní, zpátečnickou, pravou, levou, zaprášenou, ale i tu nejaktuálnější, vybranou moderátorem, vysílajícím bez playlistu. Významnou měrou se podílí na propagaci nejrůznějších kulturních akcí, jako filmových či divadelních představení, koncertů menšinových žánrů i sportovních akcí. Za podpory Radia 1 vyšlo mnoho desek domácích nezávislých interpretů a také knižní tituly.
Tagy: