Tesco se již po 14. stává strategickým partnerem soutěže Chléb roku

Ve středu 14. června se na pardubickém výstavišti Ideon uskuteční 29. ročník pekařské soutěže Chléb roku, která je součástí pekařské slavnosti Dny chleba. Tradičně půjde nejen o oslavu všech dodavatelů, ale především nadaných pekařů. Již počtrnácté se stala strategickým partnerem akce společnost Tesco Stores ČR, v jejíž prodejní síti budou vítězné chleby dostupné široké veřejnosti.

Je pro nás zcela zásadní nabízet našim zákazníkům pečivo prvotřídní kvality z naší vlastní pekárny a našeho sortimentu. A proto jsem velmi rád, že Tesco podporuje Dny Chleba a konkrétně soutěž Chléb roku, v rámci které se každoročně setkávají pekaři z celé republiky. Rovněž si velmi vážíme našeho úspěšného dlouholeté partnerství se Svazem pekařů a cukrářů, které umožňuje distribuci vítězných chlebů mezi širokou veřejnost a podporuje produkty českých pekařů. V Tesco věříme v důležitost kvalitních potravin, a proto rádi opět podpoříme lokální dodavatele a jejich kvalitní výrobky oceněné odbornou porotou,“ říká Pavol Halász, produktový ředitel Tesco Česká republika.

V rámci letošního ročníku soutěže Chléb roku pekařští odborníci poměří své výrobky v celkem 5 kategoriích. Hodnocení soutěžních vzorků probíhá anonymně. Vítězové jednotlivých kategorií získávají možnost využít ochranné známky s označením Chléb roku a Chléb vynikající kvality (vysoké hodnocení kvality) a možnost prodávat své výrobky v síti prodejen Tesco.

„Podpory, které Tesco soutěži poskytuje již dlouhých čtrnáct let, si velmi vážíme. Dlouhodobá spolupráce s Tescem nám umožňuje nejen prezentovat nejlepší chleby a pečivo našich členů, ale také posiluje naši misi šířit osvětu o tradičním pekařství a podporovat kvalitu a rozmanitost pečiva na trhu,“ uvádí výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR Bohumil Hlavatý.

K rozvoji pekařského řemesla Tesco přispívá i skrze Program pro učně a učnice. V rámci programu Tesco dlouhodobě spolupracuje s celkem šestatřiceti odbornými školami a učilišti napříč Českou republikou zaměřujícími se mimo jiné právě na učební obory pekař a cukrář. Učni a učnice mají možnost docházet do provozoven Tesco na praxi, jen v uplynulém školním roce této možnosti využilo více než 540 studentů a studentek.

Foto: Tesco