Předejděte zdravotním problémům pomocí terapie

Nadcházející podzimní období je pevně spjato s různými nepříjemnými zdravotními komplikacemi. V dnešní době není nic neobvyklého, že se lékaři často snaží i banální nachlazení léčit nejrůznějšími chemickými preparáty, někdy dokonce zbytečně hned nasazují antibiotika. Pokud nechcete své tělo neustále dopovat různými léky, vyzkoušejte kouzlo reflexní terapie.

Reflexní terapie bývá často označována jako jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny. “Je to úžasná metoda, jak si můžete vylepšovat své zdraví přirozenou, rychlou a účinnou cestou.” říká Šárka Zemanová, velká obdivovatelka reflexní terapie. Šárka reflexní terapii úspěšně praktikuje na sobě i svých blízkých již několik let. Postupem času začala přemýšlet nad tím, jak své „pacienty“ naučit, aby si sami masírovali příslušné reflexní body. Výsledkem jejího bádání se staly ponožky „Sick-sock“.

„Zpočátku jsem body malovala na nohy, ale pak mě jednou napadlo, že by se mohly malovat rovnou na ponožky, protože z nich se barva tak snadno nesmyje. Od nápadu k realizaci nebylo daleko, a tak jsem brzy vyrobila v české firmě Boma první ponožky proti chřipce,“ popisuje vznik ponožek pro reflexní terapii Šárka Zemanová.

A proč zrovna ponožky? „Na noze máme plošky, které jsou spojeny s příslušnými orgány. Tato dvě místa spolu komunikují. Já si to představuji tak, že každý orgán, zub, kost, nerv nebo kloub jsou propojeny s příslušnou ploškou na noze jakoby hadičkou, skrze kterou teče energie. Ta energie teče oběma směry a pro mě to tedy znamená, že já zvenčí mohu upravovat energii a zlepšovat zdraví ve svém těle,“ vysvětluje Šárka a dodává: „Mnohokrát jsem se setkala s názorem, že reflexní body jsou jen na chodidle. Omyl. Jsou i na nártu, kolem kotníku atd. Takže starejme se o své nohy s velkou pozorností a péčí. Ony nám to mnohonásobně vrátí.“

Podle Šárky reflexní terapie funguje i preventivně. „Až několik týdnů či měsíců dopředu nám bolest v reflexní plošce může napovědět, že s příslušným orgánem není všechno v pořádku. To, že je někde problém se dozvíme pomocí reflexologické diagnostiky a pozorováním svého těla. Ona totiž reflexní ploška příslušného oslabeného orgánu docela hodně bolí. Někdy si také můžete všimnout, že jsou na noze např. kuří oka, otlaky, jinak zbarvená kůže, hrbolky, otoky nebo plísně. To všechno nám může napovědět o tom, že někde není všechno v pořádku,“ popisuje Šárka.

A jak reflexní ponožky fungují?

Na ponožkách Sick-sock proti chřipce jsou vyznačené a popsané 4 body, které by měly pomoci proti chřipce, rýmě, nachlazení či angíně. „Nejdříve si ponožky dobře nasadíte a pak čtete co je na nich napsané.Vždy stejnou barvou je vyznačen bod a k němu příslušný text. A pak už jen mačkáte. Ve chvíli, kdy se tyto čtyři body naučíte používat bez ponožek, je můžete poslat dál,“ popisuje použití ponožek jejich vynálezkyně a dodává: „Reflexologické ponožky vám ukáží body, mačkat je musíte už sami.“

Šárka Zemanová v současné době připravuje do výroby i ponožky na bolesti páteře, proti problémům s močovým ústrojím a speciální variantu pro ženy. Finance potřebné na výrobu těchto novinek aktuálně shání prostřednictvím sbírky na crowfundingovém serveru Hithit.cz, kde jsou již v tuto chvíli k zakoupení.
Tagy: