Přes 600 lidí v MeetFactory společně oslavilo narozeniny Transparency International

V pondělí 3. prosince vystoupili v MeetFactory na narozeninovém koncertě k 20 letům Transparency International Česká republika David Koller, Barbora Poláková, Vladimir 518, Mucha a DJ Mardoša.

Přes 600 lidí v MeetFactory nejprve dávkou brněnského punku rozproudila Mucha. Po jejím hudebním vystoupení přivítali David Ondráčka, ředitel TI ČR, a Pavel Cyprich ze Seznam Zpráv všechny hosty a představili reportáž o přípravách oslav 20 let Transparency.

Barbora Poláková a její skupina včetně vokalistů přivezli do MeetFactory klid a jemnost, československá legenda David Koller skvělý zvuk a nepřekonatelné charisma. Vystoupení vygradovalo společnou písní „Sami“ s Barborou Polákovou, která jakoby sečetla a podtrhla smysl celého večera.

Vladimir 518 pak publiku jasně ukázal, že mejdan zdaleka nekončí. Jeho „pražská škola“ nabitá energií poslala většinu přítomných do hudebního nebe.

Večer uzavřel tanečním setem DJ Mardoša, který potvrdil pověst jednoho z nejzábavnějších DJs a tanečníky dokázal na parketu udržet až do pozdních nočních hodin.

Na akci nechyběl ani fotokoutek Smybox, který překypoval rekvizitami včetně našeho růžového patníku. Ilustrátoři z DRAWetc v předsálí zase živě malovali dva obrazy se symbolikou jubilea naší protikorupční organizace. Ty budou dostupné ke koupi na našich sociálních sítích.

Hudební akce byla vyvrcholením komunikační kampaně Růžový patník, která mimo jiné představuje nejzásadnější kauzy TI, jak historické, tak i aktuální.

„Za podporu z tak širokého spektra umělců,osobností, ale i veřejnosti jsme moc rádi. Množství lidí, kteří nás přišli do MeetFactory podpořit, nás utvrzuje v tom, že bojovat za slušnější Česko bez korupce má rozhodně smysl,“dodává David Ondráčka.

Transparency International Česká republika

Už 20 let aktivně bojujeme v Česku proti korupci, jako pobočka globální sítě nevládní organizace Transparency International. Náš tým 13 zaměstnanců a 7 stážistů, s rozpočtem kolem 9 milionů korun ročně, zapojuje občanskou společnost, soukromou sféru i státní sektor do široké diskuse o dobrém vládnutí.

Těžíme z dlouholeté nadnárodní praxe a zkušeností v nastavování protikorupčních programů a strategií. Přes naše projekty přispíváme k systémovým změnám, od regulace hazardu, financování sportu, přes veřejné zakázky, komunální politiku a financování volebních kampaní až po fungování policie a justice.

Pro veřejnost provozujeme bezplatnou protikorupční právní poradnu, na kterou se ročně obracejí stovky klientů z celé republiky. Naše investigativa uvádí korupční případy do pohybu. Odhalili jsme mimo jiné nekalosti v Lesích ČR, zastavili předražený Ekotendr, řešili zakázky v Dopravním podniku hl. m. Prahy.

Rozkrýváme pavučiny politiků a podnikatelů např. kolem ROP Severozápad, praní post-sovětských peněz v Česku nebo První chráněné dílny. Zaměřujeme se dlouhodobě na téma střetu zájmů, aktuálně v souvislosti s premiérem Andrejem Babišem a společností Agrofert. Naše aktivity pomohly ušetřit miliardy korun z veřejných rozpočtů.

Klíčová je pro nás finanční podpora ze strany široké veřejnosti, která nám přidává nejen na stabilitě, ale především na nezávislosti a kredibilitě. Děkujeme, že díky Vám nejsme sami na naší cestě za slušnější Česko bez korupce. Více na www.transparency.cz