Vanessa Mae, která podváděla na Olympiádě, míří do Prahy a Ostravy

Světově proslulá a neobyčejně nadaná virtuoska Vanessa-Mae přidala na seznam svého vyprodaného světového turné dvě česká města, Prahu a Ostravu. Po pěti letech, kdy společně s tenorem Josém Carrerasem vyprodala a nadchla o2 arenu, se do ní 17. října vrátí. Publiku tentokrát představí to nejlepší ze své hudební kariéry. O dva dny dříve předvede stejnou show v Ostravar Aréně, kterou v roce 2010 rovněž vyprodala. S sebou přiveze výtečnou kapelu a doprovodí ji i český smyčcový orchestr a osm tuzemských vokalistů. Hudební dojem umocní vizuální show, na které se hudebnice sama podílí.

„Pokaždé chci ukázat, co všechno dokážou housle. Do České republiky přivezu své oblíbené kousky z minulosti, ale také několik písní, které hraji jen vzácně. Těším se na spolupráci s českými hudebníky. Doporučuji, abyste se soustředili i na jejich sóla, protože za to vážně stojí,“ říká Vanessa Mae, která je proslulá i tím, že během show chodí hrát sóla mezi diváky.

Přestože se koncerty konají až za půl roku, přípravy jsou již v plném proudu. Hudebnice je známá svou náročností a precizností. „Máme za sebou několikaletou spolupráci s touto výjimečnou umělkyní. Je pravdou, že její požadavky jsou leckdy nad rámec možností, co lze vůbec v České republice zajistit, ovšem její pozitivní šarm nás vždy dostane na kolena a celý tým je pokaždé okouzlen její přítomností v dobách příprav,“ prozrazuje promotér koncertu Dalin Vajčner.

Svými fúzemi klasické a populární hudby oslňuje Vannesa-Mae publikum po celém světě. Díky nesmírné popularitě prodala přes 10 milionů desek ve více jak 100 zemích světa. Už v deseti vystupovala s Londýnskou filharmonií. Od šestnácti let míchá styly a nabízí je s roztomilým úsměvem a šarmem. Díky Vanesse Mae mohly miliony fanoušků MTV objevit např. Bachovy fugy. Vannesa-Mae, kterou prestižní časopis People zařadil mezi padesátku nejkrásnějších lidí planety, patří k nejúspěšnějším britským umělcům, ale věnuje se i sportu. Jako lyžařka reprezentovala Thajsko na zimních olympijských hrách v Soči. Bohužel se ukázalo, že zmanipulovala závody, díky nimž se kvalifikovala na Hry a dostala čtyřletý trest za podvody. Ve hře na housle snad nepodvádí. Vstupenky na pražský koncert budou v předprodeji v síti Ticketportal od 12. března, lístky na Ostravu jsou v síti TicketLIVE v prodeji od 6. března.